Yaz Sıcağından Saçınızı Koruyun

0
1074

Yaz Sıcağından Saçınızı Koruyun

Saçlarınızı yaza hazırlayın!
Yaz aylarında fazlasıyla güneş ışınlarına maruz kalan, deniz ve havuz suyuna temas eden saçlarda yıpranmalar görülür, zamanla saçlardaki hasar daha ciddi boyutlara ulaşabilir. Saç Bakım Uzmanı Serap Öztürk Niya bu yıpranmaları önlemek amacıyla saçları güçlendirmek, nemlendirmek ve onarmak hedefli yapılandırıcı maske bakımlarının uygulanabileceğini ifade ediyor.

SAÇ BAKIMI KONUSUNDA UZMAN MERKEZLERDEN YARDIM ALIN

Saç, kış boyunca hava kirliliği, soğuk ve kuru havanın etkisiyle yıpranır. Yaz ayıyla birlikte ise güneş ışınları yeryüzüne daha dik açıyla gelir ve bu durum saç üzerinde olumsuz etkiler oluşturur. Ayrıca havuz suyundaki klor ve deniz suyundaki tuz sebebiyle bu alanlarda gerçekleştirilecek aktiviteler sonrası gerekli bakımın yapılmaması durumunda saçta kuruma ve yıpranmalar oluşabilir. Tüm bu olumsuz etkiler için önceden tedbirli olunmalı ve mutlaka yaz öncesi, bir uzmandan saç bakımı hakkında yardım alınmalıdır. Bu konuda terapik yöntemler saçta çok daha etkin sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

YOĞUN NEM TERAPİSİ İLE SAÇINIZI GÜÇLENDİRİN

Yaz dönemi öncesinde bir uzman tarafından önerilecek şampuan, losyon, tonik, saç kremi gibi farklı özelliklere sahip organik ürünlerle saç bakıma alınmalıdır. Saçın yüksek oranda nem tutmasını sağlamak ve saçtaki protein zincirini onarmak için maskeler uygulanabilir. Bu bakımları özellikle kuru, kolay yıpranan ve şekil almakta zorlanan bir saç yapısına sahip kişilerin uygulaması gerekir. Uygulanan bu bakım yöntemleriyle birlikte yaza daha güçlü saçlarla girilmiş olunur. Bakım ürünlerinin seçiminde ise mutlaka saç hücreleriyle daha kolay bir şekilde bütünleşecek antibakteriyel, antifungal ve antialerjik ürünlere odaklanılmalıdır.

SAÇ LOSYONLARI İLE SAÇINIZI CANLANDIRIN

Saçta meydana gelen yıpranmalar zaman içerisinde saçın kalitesinin bozulmasına neden olur. Saçın yapısını güçlendirmek amacıyla amino asit ve ipek proteinleriyle zenginleştirilen losyonlarla yapılan bakım, saçları canlandırmak için uygulanabilecek etkili bir yöntemdir. Ayrıca saç derisindeki kuruluklar için geliştirilmiş losyonlar da vardır. Söz konusu bakımlar uzun süreler almamakla birlikte, bir öğlen molasında dahi kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Uygulamaların süresi yaklaşık olarak 35-40 dakika kadardır ve kesinlikle saçta yağlılık hissi uyandırmaz.

Saçı nemlendirerek kuruluğu ortadan kaldırmak ve onarmak için yapılandırıcı maske bakımları da tercih edilebilir. Tüm bu yöntemler terapik işlemlerle, yoğun nem terapisi şeklinde uygulanır. Saçın durumuna ilişkin yapılacak analizler sonrasında gerçekleştirilen uygulamaların düzenli bir şekilde yapılması önemlidir. Sistemli ve programlı bir şekilde bakımların sürdürülmesi daha iyi sonuçlar alabilmek için bir gerekliliktir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.