Kadınlarda Yoğurt yemenin Faydaları

0
1184

Kadınlarda Yoğurt yemenin Faydaları

Her gün bir kase yoğurt yemenizi tavsiye ediyoruz çünkü kemik sağlığından kilo vermeye kadar mucizevi faydaları var! Yoğurdun faydalarını öğrenince, daha fazla yemek isteyeceksiniz…

Yoğurdu sade olarak veya içerisine baharat, meyve, yulaf ezmesi ilave ederek yiyebilirsiniz. Sarımsak seviyorsanız, en basit yemekleri bile sarımsaklı yoğurtla lezzet şölenine dönüştürebilirsiniz. Şimdi, yoğurdun faydalarını hep birlikte okuyalım!

Yoğurtla kabızlıktan kurtulun!
Kabızlık, karın şişkinliği, gaz gibi sorunlarınız varsa, yoğurt size yardımcı olabilir. İçeriğindeki probiyotik bakteriler bağırsak ve sindirim sistemine faydalıdır. Özellikle, ev yapımı yoğurt yiyebilirseniz, daha fazla yarar görebilirsiniz.

Kemik erimesine önlem alın!
Türkiye’de birçok kadında kemik erimesi problemi görülüyor. Temel sebeplerinden biri ise D vitamini ve kalsiyum eksikliği olarak biliniyor. Her gün bir kase yoğurt yiyen kadınlar, kemik erimesine karşı doğal ve güçlü bir önlem alıyor!

Yağ yakımını hızlandırın!
Yoğurdun içeriğindeki kalsiyum, kemik erimesine önlemeye yardımcı olurken vücutta yağ yakım metabolizmasını çalıştırıyor. Bu sayede kilo vermek kolaylaşıyor. Ayrıca, protein içeren yoğurt tokluk hissi veriyor, kasları besliyor ve sağlıklı zayıflamayı destekliyor.

Yoğurt cildi güzelleştiriyor!
Cildinizin güzelliği sizin için önemliyse, mutlaka yoğurt yiyin! Çünkü, yoğurdun içeriğindeki probiyotik bakteriler cildi erken yaşlanmaya karşı koruma altına alıyor. Dikkat edin: En büyük kozmetik markaları bile probiyotik içeren cilt bakım kremleri üretmeye başladı; bunun bir anlamı olmalı, değil mi?

Kan şekerini dengede tutuyor!
Çabuk acıkma, insülin direnci, diyabet gibi problemler varsa yoğurt sizin en yakın alanınızda olmalı! Çünkü, kan şekerini dengede tutuyor ve problemlerin çözülmesine yardımcı oluyor. Örneğin, canınız tatlı istedi ve yediniz. Bunu dengelemek için 10 dakika sonra bir kase yoğurt yiyin. İnsülin hormonu yavaş yavaş yükselecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Yoğurt kürüyle hemen kilo verin!
“Yüksek Topuklar” editörleri olarak biz, düzenli olarak yoğurt kürü yapıyoruz. Hem kilomuzu korumaya hem sağlığımızı güçlendirmeye yardımcı oluyor. Yoğurdun faydalarıyla birleşen zencefil, tarçın, zerdeçal baharatlarıyla yoğurt kürü, fazla kilolardan kurtulmak için mükemmel bir yöntemdir!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.