ince telli saçlar için saç kesim modelleri

0
5942

İnce telli saçlar için saç kesim modelleri

İnce telli saçlar; kullanımı ve şekil vermesi zor saç tiplerindendir. Gün içinde, yapışık ve sönük bir hal alarak can sıkıcı olur. Ancak, ince telli saçlara sahip olmak, hacimli ve havalı saç modelleri denemek için bir engel değildir. En yakın arkadaşınız Yüksek Topuklar olarak sizlere, ince telli saçlar için saç kesim modelleri sunuyoruz. Bu modelleri deneyerek, saçlarınızın daha dikkat çekici ve gür görünmesini sağlayabilirsiniz.

İnce telli saçlar nasıl kesilmeli?

Saçların güçsüz ve ince yapısı, genetik bir özelliktir. Bu nedenle, saç telleri kullanılan ürünlerle veya yapılan bakımlarla bir anda kalınlaşmaz. İnce telli saçlar için yapılabilecek en doğru hareket, ince telli saçlara uygun saç kesimlerini bulmaktır. Aynı zamanda, saçlara dışarıdan ve içeriden bakım yaparak sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Sağlıklı beslenme, saç ve cilt sağlığı için çok önemlidir. Sağlıklı saçlar için en iyi besinleri sunduğumuz yazımızı okuyarak, bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. İnce telli saçlar, kimyasal işlemlerden ve fön, maşa gibi ısı veren uygulamalardan da uzak durmalıdır. Peki, ince telli saçlar hangi saç kesimlerini tercih etmelidir?

İşte ince telli saçlar için saç kesim modelleri…

Bob veya lob kesimler

Kısa saç kesimleri ince telli saçlar için her zaman doğru bir seçenektir. Son yıllarda çok tercih edilen bu saç kesimleri, saçlarınızın hacimli ve dolgun görünmesine yardımcı olur. Bob veya lob kesimlerde, ağırlığı tek bir yöne vererek havalı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kalın kaküllü saçlar

Alnınızı kapatmak ve saçlarınızda ufak değişiklikler yapmak istiyorsanız, kakül kestirebilirsiniz. Kaküllü saç kesimleri, ince telli saçlar için zekice bir tercihtir. Sönük saçlara, hareket kazandırır ve saçların dolgun görünmesini sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.