Hakiki Kestane Balı Nasıl Olur?

0
1315

 

Balın gerçek olup olmadığı herkes tarafından merak edilen bir durumdur. Herkes bal yemek ister fakat bal bazıları için olmazsa olmaz vazgeçilmezler arasındadır. Balın gerçeğini bulmak zor olsa da bunun için bazı yöntemler denemeniz gerekmektedir.

Bazı gurme bal yiyicileri herhangi bir analize ihtiyaç duymadan balın kalitesini ve ne balı olduğunu rahat bir şekilde anlayabilirler. Marketlerde satılan ballar genellikle bazı katkı maddeleri ile harmanlandığında, donmaması için gereğinden fazla ısıtılarak vitaminlerin ölmesine yol açarlar. Böyle bir durumda baldan yeteri kadar fayda alamazsınız.

Balın hakiki olması arıların hangi bölgede bal topladığı ile alakalıdır. Örnek olarak gerçek bir kestane balı istiyorsanız üreticilerin kovanlarını kestane ağaçlarının en yoğun olduğu bir bölgeye koyması gerekiyor. Bu durum da aslında sadece kestane balının hakiki olmasına yetmiyor. Kovanları yoğun kestane ağaçlarına konulmuş olsada kastane balı özünü alabilmek için diğer ağaç çiçeklerin açmamış olması gerekir(ıhlamur vb gibi).

Bu aralığı iyi yakaladığınızda yoğun bir kestane balı alabilmeniz mümkün olur. Bal yemek isteyenlere verebileceğimiz tavsiye balı güvendiği bir üretici firmadan almaları.

Hakiki kestane balı ile verdiğimiz örnekten devam edecek olursak, hakiki kestane balı yapmak zor ve tehlikelidir ve bu durum diğer ballardan pahalı olmasını sağlar. Balın acı tadı ve içerisindeki aroması ile bal hastalarını cezbeder.

Gerçek bir kestane balı yemek istiyorsanız ücretine çok fazla takılmadan güvendğiniz hakiki bal üretebilen küşülere yönelmeniz gerekiyor. Aksi halde yediniz her kestane balı kestane balı olmayabilir.

Sizin için hakiki kestane balı üreten bir firmayı önerebilirim : Kestane balı sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.