Emziren anne polen kullanabilir mi?

0
2736

Emziren anne polen kullanabilir mi? Bal tüketicileri son zamanlarda bal konularına daha fazla merak sarmaya başladı. Özellikle emziren anneler ve hamile annelerin bala olan ilgisi artınca sizlerden bayağı bir soru geliyor. İşte merak ettiğiniz polen ve anne sorusunun cevabı…

Polen nedir?

Polen aslında çiçekli bitkilerin üreme organı olarak tanımlanır. Erkek üreme organı olarak karşımıza çıkmaktadır. Tek çeşit değildir. Birçok renk ve şekillerde karşımıza çıkabilir. Ancak en fazla altın sarısı olarak üretimi görülüyor. Protein ve mineral bakımından çok zengin bir madde olduğunu belirtelim. Bal arıları polenleri topluyor ve arı kovanına taşıyor. Sebebi ise yavru arıların beslenmesidir.

Arıcılar ise bu polenleri topluyor ve insan müdahalesi ile beraber gıda sektörüne taşınıyor. Bizlerde bu güzel besini mutfaklarımıza ve çocuklarımıza hatta kendimize kadar taşıyoruz. Şimdi ise güzel annelerimizin sorusuna hemen yanıt verelim.

Emziren anne polen kullanabilir mi?

Emziren annelerin genel anlamda polen kullanmasını önermiyoruz. Bunun yanı sıra, hamile annelerinde rahmi uyarıcı etkisi olduğu için polen kullanmasını tavsiye etmiyoruz. Ayrıca 3 yaşından küçük çocukların da polen kullanması tavsiye edilmiyor.

Bu bakımdan 3 yaşından küçük çocukların ve emziren ile hamile annelerin polen kullanılması tavsiye edilmiyor. Sürekli faydalarından bahsediyoruz ama fayda göreyim derken risk almak olmaz.

Gerçek Hakiki bal ve yaş polen almak için balkonak sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.